Kadra z awansem!

Po udanych eliminacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, żółto-czarni reprezentanci drużyny narodowej, Adam Waczyński i Przemysław Zamojski wkrótce dołączą do treningów z Treflem. Ich postawa w spotkaniach kadry może napawać optymizmem na nadchodzący sezon.

Mecz z Albanią, kończący intensywne lato Polaków (przygotowania zaczęły się już w lipcu, a sierpniowe mecze kwalifikacyjne wymagały ciągłych podróży), był jedynie kwestią formalną, bo udział w Eurobaskecie 2013 biało-czerwoni zapewnili sobie już w środę w Finlandii. Zamojski z Waczyńskim są już przyzwyczajeni do wspólnego, zamiennego występowania na pozycji numer 3. Oczywiście, kibice z większym stażem doskonale pamiętają mecze juniorskie Prokomu Trefla kiedy to pochodzący z Elbląga Zamojski oraz torunianin Waczyński sięgali w swojej kategorii po najwyższe krajowe trofea.
Ostatnie spotkanie kadry w ramach eliminacji miało miejsce w Lublinie, mieście o wieloletnich tradycjach koszykarskich. Mimo wyrównanego początku mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem Polaków (89:59), a udział sopockich zawodników w końcowym wyniku widoczny był nietylko w statystykach, ale i w walce i energii jaką wnosili do zespołu.

Reprezentacyjnych skrzydłowych zobaczyć będzie można w akcji na koszalińskim turnieju (21-22 września), w meczu o Superpuchar w Gdyni (26 września) oraz w spotkaniu inaugurującym rozgrywki TBL przeciwko Polpharmie Starogard Gdański (29 września). Już teraz serdecznie zapraszamy do dopingu z naszym Klubem Kibica. W razie jakichkolwiek pytań, być może chęci dołączenia do naszego grona, informujemy o walnym zebraniu sympatyków Trefla, które odbędzie się 19 września o godzinie 19 w Urzędzie Miasta Sopotu.